jeleosvecenjeПо освештаној традицији наше свете Цркве, на дан молитвеног помена страшног издајства Јудиног, и спомена жене која миром помаза ноге Спаситељеве и обриса их својом косом, служи се света Тајна освећења јелеја и молепствије за болне. У нишком Саборном храму ову свету Тајну служио је Епископ нишки господин Јован уз саслужење братије свештенослужитеља Катедралне цркве.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

velikicetvrtakНа празник установљења свете Евхаристије, свети и велики четвртак, Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Др Јован служио је свету Литургију у Саборној цркви у Нишу. Преосвећеном Архипастиру нишке Епископије, саслуживали су свештенослужитељи Саборне Цркве. Светој Чаши приступили су верујући, жељни заједнице са Спаситељем нашим и Жеником Цркве Господом Исусом Христом, који је дошао да добровољно из љубави страда за род људски.

.