Празник Рођења Богомладенца Исуса Христа, свечано је прослављен светим Литургијским слављем у Саборном храму града Ниша.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Јован началствовао је светим Сабрањем заједнице светих Цркве Христове. Преосвећеном оцу и Епископу саслуживали су свештенослужитељи Саборне цркве. После читања светог Еванђеља, са амвона прочитана је саборна посланица Свјатјејшег Патријарха и свих Архијереја наше помесне Цркве, о Божићу 2012.

07.01.2013.BozicГрадоначелник града Ниша, председници градских општина и Богољубиви грађани Ниша увеличали су данашње саборно славље.

На крају свете Службе, Преосвештени Владика Јован пожелео је Благослов Богомладенца Христа и Његове свете Цркве свом Православном свету.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован

БОЖИЋНИ ИНТЕРВЈУ ВЛАДИКЕ ЈОВАНА РАДИЈУ ГЛАС