Празник Ваведења Пресвете Богородице свечано је прослављен широм нишке Епархије, а поготово је свечано било у женској световаведењској обитељи манастира Сићево, надомак Ниша. Поводом манастирске славе ову обитељ посетио је Архипастир Епархије нишке, Преосвећени Епископ Јован. Најпре је у навечерје празника служио бденије, а на сам празнични дан Свету Архијерејску Литургију. Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Радован Петровић, парох нишки и свештеник Јован Вуковић из Епархије крушевачке. После прочитаног јеванђеља Владика Јован је поучио многобројни сабрани верни народ.

04.12.2012.VavedenjeНа крају свете службе пререзан је славски колач и освештано славско жито, а после кропљења водицом празновање се наставило трпезом љубави коју су спремиле сестре сићевачке обитељи заједно са својим добротворима.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован