DSC 0029

У петак, 24. јуна 2022. године, на дан празника Светих Апостола Вартоломеја и Варнаве, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у селу Каоник, у храму који овога дана прославља своје небеске заштитнике.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Братислав Вукићевић, Архијерејски намесник алексиначки, протојереј-ставрофор Љубиша Милошевић, клирик Епархије крушевачке, протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, клирик Епархије крушевачке, јеромонах Николај (Јоцић), настојатељ манастира Светог Романа Ђуниског, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Никола Ераковић.

На крају Свете Литургије, извршен је литијски ход око храма, по чему је Преосвећени Владика освештао славске дарове и пререзао славски колач, припремљен од стране домаћина храмовне славе, а у част и спомен Светих Апостола Вартоломеја и Варнаве.

По завршетку Свете Евхаристије, уследила је славска трпеза љубави.

{oziogallery 2744}