DSC 0056

У среду, 2. марта 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Теодора Тирона у Азбресници, у Архијерејском намесништву топличком.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Слободан Петровић, Архијерејски намесник топлички, јереј Горан Радовић, парох балајначки, протонамесник Ђорђе Мирковић, парох мерошински, јереј Ђорђо Ракић, парох ћурлински, јереј Александар Миленковић, парох пасипољански, јереј Игор Стојковић, парох јелашнички и протођакон Ђорђе Филиповић. Црквени хор из Прокупља допринео је својим појањем достојанственој прослави храмовне славе.

На крају Свете Литургије, Преосвећени Владика је осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен у част и спомен Светог Теодора Тирона, светитеља Божијег којем је овај храм посвећен. Овогодишњи домаћин славе био је господин Саша Јовановић, председник општине Мерошина, који је богослужењу присуствовао заједно са својим сарадницима. Такође, међу присутнима су били и генерал-потпуковник Милосав Симовић, командант Копнене војске Србије, као и заменик команданта нишког одреда Жандармерије Стеван Стевчић.

По окончању Свете Евхаристије, Његово Преосвештенство је, у пратњи надлежног пароха азбресничког, протојереја Синише Пиљановића, обишао радове на храму у селу Лалинске Појате, посвећеном Светој Тројици.

{oziogallery 2667}