ZlataПразник Свете Тројице у Житорађи почео је Светом Литургијом у Храму Светих Апостола Петра и Павла, којом је началствовао пречасни Отац Војкан Радовановић уз саслуживање високопречасног протонамесника Србољуба Стаменковића, пензионисаног свештеника и високопречасног протојереја Ђукана Оровића. За певницом је појао вероучитељ Горан Антанасковић са дечијим црквеним хором. Молитвено учешће узео је и верни народ. Својом беседом, старешина Храма упознао је вернике са значајем и величином празника. Вернима је представио четвртог житорачког пароха, Оца Војкана Радовановића, коме је пожелео добродошлицу. Високопречасни протојереј Хаџи Трајко Стојковић Свету Литургију Служио је у Орљану, док је пречасни протонамесник Свету Литургију служио у Доњој Расовачи.
Многа села у окружењу славе дан Свете Тројице као своју сеоску славу, када у селима бивају литије. То је и прилика свештеницима да вернике још боље упознају са нашом вером православном и проповедају Јеванђеље. Тако је, након Свете Литургије, Отац Ђукан био на литијама у Зладовцу, Злати и Коњарнику, а Отац Александар у Старом Момчилову и Лукомиру. Верници су заједно са својим свештеницима прославили Силазак Светог Духа на Апостоле, а села ова, народ, њиве и виногради добили благослов од Господа Бога.

Житорађа

Зладовац