DimitrovgradBadnjeVeceУ сусрет најрадоснијем хришћанском празнику, рођења Господа нашега Исуса Христа, на бадње вече одржано је празнично вечерње богослужење уз присуство архијерејског намесника димитровградског високопречасног протосинђела Мардарија, свештеника у пензији протојереја ставрофора Александра Ђорђевића и парохијског свештеника јереја Синише Бувача. На богослужењу је присуствовало мноштво верника, те је после истог било паљење бадњака испред градског храма. После налагања бадњака било је уготовљено скромно послужење.

На најрадоснији хришћански празник одржана је света Литургија у градском храму са почетком у 08:00 часова. На светој литургији су присуствовали протојереј ставрофор Александр Ђорђевић, парохијски свештеник као и мноштво верника. Први пут је било после свете Литургије у Димитровграду оргаснизовано ломљење божићне чеснице у којој је био златник. Мир Божији Христос се Роди – Ваистину се роди!