kursumlijavaskrsПразник Васкрсења Христовог и ове године је свечано и торжествено прослављен у Саборном храму Свете Тројице у Куршумлији уз благодатни огањ са гроба Господњег.
Свету Литургију у препуном храму са почетком у 00:00 часова служили су протонамесник Ненад Милосављевић, старешина храма, и јереј Слободан Милетић.
Истога дана у осам часова ујутру служена је света литургија у препуном храму, а служио је јереј Слободан Илић који се вернима се обратио и прочитао Васкршњу посланицу.
На обе Свете Литургије причешћен је велики број верника верника, који су предходних дана приптремајући се за сједињење са Васкрслим Господом приступали Светој Тајни Покајања и предходних дана молитвено учествовали у прослави празника који су предходили Васкрсу.
По завршеним Светим Литургијама подељене су Васкршње посланице. Потом је свештенство са верницима Васкршњу радост настављало у црквеној сали, трпезом љубави, коју је Управа храма припремила.