01И ове године Свети Сава је прослављен у Блацу на већ традиционалан начин. Као и ранијих година и сада су се васпитачи и наставно особље из предшколске и школске установе одазвали на позив свештенства да доведу децу у цркву на Литургију. Тако је црква била пуна па нам је и срце било пуно како радости због несвакидашњег призора тако и љубави према Светом Сави који нас ни ове године није лишио овог благослова. Дечица су након отпојане Химне Светом Сави учествовала и у резању колача. Отац Душко Капларевић је поздравио децу, наставно особље као и све вернике а потом су на крају Литургије као и ранијих година деци дељене иконице и јестиви поклончићи. После Литургије свештеници су резали колаче и у школама, како градским тако и у околним селима.
View post on imgur.com