Војсковођо небеских војски, непрестано те молимо ми недостојни, да твојим молитвама сачуваш нас заклоном крила непролазне славе твоје, сачувај нас који коленопреклоно и усрдно вапимо: Избави нас од беда као чиноначалник вишњих сила

PredejaneДана 26. јула, када наша света Црква молитвено прославља спомен светог архангела Гаврила, прославили смо светом Литургијом храмовну славу у Предејану. Ове године сакупило се доста народа иако у знатно мањем броју него предходних година. Божанственом Литургијом началствовао је високопречасни протојереј-ставрофор Радослав Ђорђевић а саслуживали су му свештеник Милан Тодоровић, парох конопнички, и парох предејански, протојереј Сава Момчиловић. У олтару је прислуживао г. Филип Цакић док су за певницом појали студент Православног богословског факултета г. Александар Јовановић са матурантом Призренске богословије г. Душаном Ђорђевићем. Неколико верника се причестило светим и божанским даровима. После свете Литургије организована је литија око храма а након ње вршено је резање славског колача и водоосвећење. Овогодишњи домаћин славе био је прота Сава са породицом који је део славског колача предао будућим домаћинима Ивану и Марија Ценић.
Славље је настављено у просторијама парохијског дома трпезом љубави. Нека би Господ Бог заштитио све људе молитвама светог архистратига Гаврила. Амин