DSCF6497Парох предејанскијереј Владимир Петковић
Тел.: 0695819930
Е-пошта:

Јереј Владимир Петковић рођен је 05. августа 1993. године у Лесковцу од оца Драгана и мајке Весне. Основну школу је завршио у Белановцу, а по благослову Епископа нишког Г. Иринеја уписује Богословију св. Кирила и Методија у Нишу. По завршетку Богословије, благословом Епископа нишког Г. Јована уписује Богословски факултет у Београду, на коме је дипломирао 2020. године. Предаје  верску наставу у Бојнику у периоду од фебруара 2020. године до фебруара 2021. године. По благослову нишког епископа г. Арсенија ступа у брак са Тамаром Санто са којом има једно дете. Руком епископа нишког г. Арсенија бива рукоположен је у чин ђакона 7. јула 2021. године на празник Рођења Светог Јована Претече у Вучју у цркви посвећеној истоименом празнику, а у свештенички чин 13. јула 2021. године на празник Сабора Светих Дванаест Апостола у Турековцу у цркви посвећеној истоименом празнику. Постављен је за пароха предејанског.