lazar radulovicПарох први белопаланачки: јереј Лазар Радуловић
Тел.: 0646690210

Јереј Лазар Радуловић рођен је 12. новембра 1984. године у Нишу од оца Зорана и мајке Сунчице. Основну школу завршио је у Горњем Матејевцу, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија. По завршеној Богословији уписује Православни богословски факултет у Београду. Са благословом Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована, 28. јуна 2013. године ступа у брак са Мајом Јовановић, са којом има кћерку Анастасију. 12. јула 2013. године рукоположен је у ђаконски чин у манастиру светог великомученика Димитрија у Дивљани, руком епископа Јована. Постављен је за парохијског ђакона при храму светог Николаја у Нишу. 15. фебруара 2014. године, рукоположен је у презвитерски чин у Саборном храму у Нишу и постављен за другог орљанског пароха. Једно време службовао на брестовачкој парохији.

nemanja minicПарох други белопаланачки: јереј Немања Минић
Тел.: 066407107

Јереј Немања Минић рођен је на празник Благовести 7. априла 1987. године у Загребу, од оца Миливоја и мајке Слађане. Основну школу завршио је у Крушевцу, након чега са благословом Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја 2002. године уписује Богословију светих Кирила и Методија у Нишу. Након завршене Богословије, уписује Православни богословски факултет у Београду. Благословом Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована, 28. јула 2013. године ступа у брак са Мирјаном Симић са којом има кћерку Ангелину. Епископ нишки господин Јован рукополаже га на празник Преображења Господњег 19. августа 2013. године у ђаконски чин у манастиру светог Стефана у Липовцу. На празник Успења Пресвете Богородице 28. августа исте године, епископ нишки Јован рукополаже га у презвитерски чин у Саборној Цркви у Пироту и поставља га за пароха друге белопаланачке парохије.