zoran filipovicПарох први при Храму Светог оца Николаја: протојереј Зоран Филиповић
Тел.: 0668005005

Протојереј Зоран Филиповић рођен је 13. децембра 1973. године у Нишу, од оца Драгана и мајке Драгице. Основну школу и Гимназију завршио је у Нишу, након чега уписује и завршава Православни богословски факултет у Београду. 29. септембра 1996. године ступа у брак са Иваном Митић са којом има троје деце. Рукоположен је у чин ђакона 1. децембра 1996. године у Саборном храму у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја и постављен за службеника ЕУО, где службује скоро десет година. У презвитерски чин рукоположен је 6. марта 2006. године у Саборном храму у Нишу и постављен на осму нишку парохију. Службовао је при храму светог Апостола и Јеванђелисте Луке у Нишу, а тренутно службује на првој нишкој парохији.1. августа 2011. године одликован је звањем протонамесника, а 3. јуна 2012. године одликован је чином протојереја.

mita petrovicПарох други при Храму Светог оца Николаја: протонамесник Димитрије Петровић
Тел.: 0656111979

Протонамесник Димитрије Петровић рођен је 6. новембра 1979. године у Нишу, од оца Радована и мајке Јованке. Основну школу завршио је у Нишкој Бањи, након чега уписује Богословију светог Саве у Београду. По завршеној Богословији уписује Православни богословски факултет у Београду. 1. јуна 2003. године ступа у брак са Маријом Маринковић са којом има двоје деце. У чин ђакона рукоположен је 12. марта 2006. године у храму светог Николаја у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 24. априла 2006. године и постављен на парохију у Паси Пољани. По благослову епископа нишког Јована, 20. фебруара 2012. године бива премештен на шесту парохију при храму светог Пантелејмона у Нишу. Тренутно службује у храму светог Николаја.

marko mileticПарох трећи при Храму Светог оца Николаја: јереј Марко Милетић
Тел.: 063265735

Јереј Марко Милетић рођен је у Нишу 20. јуна 1978. године, од оца Драгослава и мајке Љубинке, рођене Алексић. Основну школу и гимназију завршио у Нишу, а Православни богословски факултет у Београду. Септембра 2011. године венчао се са Аном Гајић, професорком српског језика и књижевности, рођеном 1976. године, са којом има једно дете. Од 2005. године редовно предаје верску наставу. Рукоположен у септембру 2013. године од стране епископа нишког Јована. Од 1. фебруара 2020. године постављен је за пароха трећег пароха храма Светог Оца Николаја у Нишу.

aleksandar djordjevПарох четврти при Храму Светог оца Николаја: протојереј Александар Ђорђев
Тел.: 0668005065

Протојереј Александар Ђорђев рођен је 17. маја 1965. године у Нишу од оца Лазара и мајке Љиљане. Основну школу и Гимназију завршио је у Нишу, након чега уписује Православни богословски факултет у Београду. 9. августа 1988. године ступа у брак са Мајом Димитријевић са којом има четворо деце. У ђаконски чин рукоположен је 9. новембра 2003. године у храму светог Николаја у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 29. новембра 2009. године у Саборном храму у Нишу. Службовао је на парохијама сићевачко- островичкој и шестој парохији при храму светих цара Констатнина и царице Јелене у Нишу. Тренутно службује на четвртој парохији при храму светог Николаја у Нишу. 3. јуна 2014. године одликован је протојерејским чином.