Орљанска парохија. Подаци о пароху

Milan Krstic Djakon1Парох: јереј Милан Крстић
Тел.: 0628075760

Јереј Милан Крстић рођен је 30. априла 1980. године у Лесковцу, од оца Предрага и мајке Љиљане. Основну и средњу школу завршио је у Лесковцу, након чега уписује Православни богословски факултет у Београду. 29. јуна 2013. године ступа у брак са Јованом Вељковић са којом има једно дете. У ђаконски чин је рукоположен 13. јула 2013. године у храму светих Апостола Петра и Павла у Турековцу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована и постављен за парохијског ђакона при храму светог Николаја Мириликијског у Нишу. У презвитерски чин рукоположен је 31. маја 2015. године и постављен за пароха орљанског.