Горњебријањска парохија. Подаци о пароху

арох горњебријањски: јереј Немања Младеновић
Тел.: 0643749431
Е-пошта: -
Јереј Немања Младеновић рођен je 12. марта 1995. године у Лесковцу, од оца Саша и мајке Иванке. Основну школу завршио је у Лесковцу . Богословију „Светих Кирила и Методија“ у Нишу , по завршеној богословији 2016. године уписује Православни богословски факултет, Универзитета у Београду на коме дипломира 2021 . године. Са благословом Преосвећеног епископа нишког Г. Арсенија ступа у брак са Тамаром Цветковић у новембру 2020. године.
У ђаконски чин рукоположио га је Епископ нишки Арсеније 21 . јуна 2021. године у саборном храму у Лесковцу, истог месеца Преосвећени Владика га рукополаже за презвитера у храму Свете. Тројице у Власотинцу. По благослову Његовог Преосвештенства епископа нишког Г. Арсенија постављен је за пароха горњебријанског.