poslednjaVremenaУ оквиру плана организовања духовних вечери у Цркви Свете Петке у Бошњацу, започет је пролећни круг и за првог предавача позван отац Николај из манастира Свете Петке у Извору код Параћина. Отац Николај је био чест гост у лесковачком крају али је последњи пут био пре скоро две деценије. Тема последња времена из угла данашњице привукла је око стотину људи међу којима вероватно и оне који су се још раније „заситили“ овом тематиком. Констатовали смо још некада да се не треба оптерећивати али да треба знати, да не требамо чекати антихриста него Христа, али да морамо бити будни поготово у овој епохи, када је гледано очима многих, стање у свету такво да личи на почетак неке нове светске невоље или рата, када светски неолиберали-глобалисти желе да свет ставе под своју руку и када почиње да се одвија оно на шта смо опоменути у Библији - откровењско чиповање људи у свету и све то под изговором прогреса. Сабрање је отпочело читањем акатиста у храму и целивањем моштију, настављено у сали за предавања, да би сутрадан било крунисано гостовањем на радију и излетом до Радан планине и Царичиног града.