СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У КАСАРНИ "КЊАЗ МИХАИЛО" У НИШУ

DSC 0116zzz
Благословом Епископа нишког Г. Арсенија, на дан преподобног Сисоја Великог, 3.батаљон Војне полиције прославио своју Крсну славу и заштитника јединице Светог великомученика Прокопија у капели Светог преподобног Симона монаха у касарни ,,Књаз Михаило” у Нишу.

Свету архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније уз саслужење протојереја- ставрофора Јована Илића и Живорада Маринковића, јереја Ивана Илића и војних свештеника 1. бригаде Копнене војске капетана Ђорђа Стојисављевића и војног свештеника 3. бригаде Копнене војске потпоручника Ивана Ганића. Домаћин славе био је потпуковник Светомир Џолић командант 3. батаљона војне полиције. Након заамовне молитве обављен је чин благосиљања славског жита и колача, после чега је Владика богомудрим речима поздравио свечаре, припаднике 3. батаљона војне полиције, који су у великом броју испунили свети храм, као и све учеснике богослужења, призвавши на све благослов Божји и молитве Светог Прокопија чији светли пример је најбољи показатељ како треба хришћански живети и војнички храбро војевати за бесмртне вредности Царства Небеског.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније

Након поделе нафоре, колача и кољива, љубављу домаћина, у војничком ресторану, за све учеснике данашњег духовног славља, приређена је славска трпеза.

Аутор текста:Војни свештеник 3. бригаде Копнене војске потпоручник Иван Ганић