Габровачка парохија. Подаци о пароху

предраг
Парох: јереј Ђорђе Мирковић
Тел.: 0658888328

Јереј Ђорђе Мирковић рођен је 10. јуна 1981. године у Чачку, од оца Милана и мајке Радојке. Основну школу завршио је у Чачку, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Нишу. 22. октобра 2006. године ступа у брак са Мирјаном Марковић, са којом има двоје деце. 2006. године добија канонски пријем из епископије жичке у епископију нишку. У чин ђакона рукоположен је 21. септембра 2007. године, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 12. маја 2008. године у Хиландарском метоху и постављен за пароха при овом храму. Одлуком Епископа нишког Г. Арсенија од 01. фебруара 2020. године отац Ђорђе је постављен за пароха габровачке парохије.