Јашуњско-бабичка парохија. Подаци о пароху

Новица СтефановићПарох јашуњско-бабички: јереј Новица Стефановић
Тел.:0638056530
Е-пошта: -

Јереј Новица Стефановић рођен је 25. маја 1965. године у Лесковцу, од оца Антанаса и мајке Руске. Основну школу завршио је у селу Трњане код Лесковца, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. 30. јула 1989. године ступа у брак са Биљаном Милосављевић са којом има двоје деце. Рукоположен је у ђаконски чин 19. августа 1989. године у Сабором храму у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 28. августа 1989. године у Саборном храму у Нишу и постављен на јашуњску парохију.

Никола МитровићПарох бабички: јереј Никола Митровић
Тел..: 0642230318

Јереј Никола Митровић рођен је 20. мај 1953. године у Лесковцу од оца Симеона и мајке Загорке. Основну школу завршио је у селу Јашуња, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. 1. августа 1976. године ступа у брак са Зорицом Марјановић са којом има сина Ненада. Рукоположен је у ђаконски чин 19. септембра 1976. године у манастиру светог Романа, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 21. септембра 1976. године у манастиру Суково.