Кумаревске парохије. Подаци о паросима

Caslav StankovicПарох први кумаревски: протојереј Часлав Станковић
Тел.: 0638585651
Е-пошта: -

Протојереј Часлав Станковић рођен је 22. септембра 1961. године у селу Буљесовце код Врања, од оца Станојка и мајке Лепосаве. Основну школу завршио је у селу Буштрање код Врања, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. 10. октобра 1982. године ступа у брак са Весном Трајковић са којом има двоје деце. Рукоположен је у ђаконски чин 24. октобра 1982. године у храму Рођења Пресвете Богородице у Балајинцу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 17. октобра 1982. године у храму свете Параскеве у Дворану код Крушевца и постављен за пароха у Грејачу. 24. октобра 2004. године премештен је на прву кумаревску парохију.


20170810 080826Парох други кумаревски: протонамесник Дејан Димитријевић
Тел.: 0668882480
Е-пошта: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Протонамесник Дејан Димитријевић рођен је 23. августа 1973. године у Лесковцу од оца Предрага и мајке Душанке. Основну школу завршио је у селу Манојловце, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. 25. октобра 1997. године ступа у брак са Госпавом Стојановић са којом има троје деце. Рукоположен је у ђаконски чин 9. новембра 1997. године у манастиру светог великомученика Димитрија у Дивљани, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 23. августа 1998. године у храму Свете Тројице у Лесковцу и постављен за пароха у Горњем Барбешу. 1. фебруара 2014. године премештен је на другу парохију у Кумареву. 8. августа 2007. године одликован је правом ношења црвеног појаса, а 21. септембра 2012. године протонамесничким чином.


Zoran KumarevoПарох трећи кумаревски: протојереј Зоран Радивојевић
Тел.: 0641948057
Е-пошта: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Протојереј Зоран Радивојевић рођен је 14. августа 1959. године у Крушевцу од оца Богомира и мајке Јелице. Основну школу завршио је у селу Коњух код Крушевца, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. 10. октобра 1982. године ступа у брак са Надеждом Ристић са којом има сина Ивана. Рукоположен је у ђаконски чин 22. октобра 1982. године у храму Свете Тројице у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 24. октобра 1982. године у храму Рођења Пресвете Богородице у Балајинцу и постављен за пароха чукуревачког. 1986. године премештен је на другу парохију у Градашници, да би 1994. године био премештен на кумаревску парохију. 2. маја 2008. године одликован је протојерејским чином.


HansПарох четврти кумаревски: јереј Ненад Стојановић
Тел.: 0641516544
Е-пошта: -

Јереј Ненад Стојановић рођен је 8. априла 1968. године у Лесковцу од оца Љубише и мајке Госпаве. Основну школу завршио је у селу Манојловце код Лесковца, након чега завршава Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. 4. фебруара 1990. године ступа у брак са Лалком Трендафиловом са којом има петоро деце. Рукоположен је у ђаконски чин 21. јула 1990. године у храму светог великомученика Прокопија у Прокупљу, а сутрадан 22. јула у презвитерски чин у Саборном храму у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. По рукоположењу у свештенички чин бива постављен на парохију у селу Ћурлина на којој остаје до 2007. године, када благословом епископа Иринеја прелази на упражњену парохију орљанску. Од маја 2015. године службује као четврти парох кумаревски.

Епархија нишка

  1. Намесништва
  2. Манастири
mapa-manastira-mala