Турековачке парохије. Подаци о паросима

Парох први турековачки: протонамесник Срђан Вукић
Тел.: 069752737
Е-пошта: -

Протонамесник Срђан Вукић рођен је 18. јануара 1968. године , у Лесковцу од родитеља Слободана и Смиље Вукић. Основну школу „Васа Пелагић“ завршио је у Лесковцу, а затим уписао петоразредну Богословију светога Саве у Београду 1982. Положио је стручне испите за катихету (вероучитеља) 09. новембра 2001. године, и тиме стекао вишу стручну богословску спрему. Рукоположен је од Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја 28. августа 1994. године у чин ђакона у Цркви Успења Пресвете Богородице у Гркињи, а одмах сутрадан 29. августа 1994. године, у чин презвитера у манастиру светога Романа. Постављен је за пароха Градашничког 15. октобра 1994. Године, где службује до 01. децембра 1999. Године, када је пребачен на десету лесковачку парохију, добивши право ношења црвеног појаса, због изузетног залагања саградивши нови црквени конак и звонару на Градашничкој парохији. Истим жаром наставља обављање своје свештеничке дужности, на новој десетој лесковачкој парохији. Предаје веронауку у основним школама, у Орашцу, Градашници, Пискупу, Ступници, затим у Лесковцу, у основној школи „Вожд Карађорђе“ као и у средњој Хемијској школи у Лесковцу. Сакупља верни народ заједно са вероучитељем Небојшом Здравковићем при Цркви у Лесковцу, подучавајући верне основним верским истинама и упућујући их на Речи Божије из Светога Писма. Прихвата се дужности магационера подижући буџет Лесковачке Цркве на завидном нивоу,омогућивши тако Ц.О. Лесковац несметано извршавање својих обавеза према институцијама потраживања. Скупљањем прилога помогао реновирање крстионице и свештеничке собе при старом конаку у Лесковцу. Одликован правом звања протонамесника 2012 год. По личној молби 07. маја 2013. године, а благословом Његовог Преосвештенства епископа Јована прелази на нову упражњену парохију прву Турековачку, настављајући да ревносно врши своју свештеничку дужност и пастирски рад. Обновио је стан у новоподигнутом конаку у Турековцу и о свом трошку уклонио недостатке за даљи несметан живот и рад свештеника. Живи и ради са својом породицом, попадијом Зорицом и сином Михаилом, при Цркви сабора Светих Апостола у Црквеном конаку у Турековцу.

Zivojin turekovac2Парох други турековачки: протојереј Живојин Ивановић
Тел.: 0631344410
Е-пошта: -

Протојереј Живојин Ивановић рођен је 05. маја 1957. године од оца Борисава и мајке Милеве у Лесковцу. Основно образовање стекао је у школи „Славко Златановић” у Мирошевцу коју похађа од 1964. до 1972.године. Године 1972. уписујем Богословију светих Кирила и Методија у Призрену, благословом епископа нишког господина Јована Илића, коју завршава 1977.године. У храму светог великомученика Георгија у Бунушком Чифлуку 15. августа 1978. године ступа у брак са Негицом Пешић са којом има две ћерке. У чин ђакона рукоположен је 28. јуна 1979. године у Саборној Цркви у Нишу, а у чин презвитера 01. јула 1979. године у Саборном храму у Лесковцу. 1981. године одликован је правом ношења црквеног појаса, 1991. године чином протонамесника, а 1997. године чином протојереја. Службовао је на ораовачкој парохији од 1979. до 1986. године, када прелази на турековачку парохију. За време службовања, на турековачкој парохији, обновљен је из темеља храм и подигнут нови црквени конак и саграђена зидана ограда.