У недељу, 30. октобра 2022. године, у храму Гроба Господњег у Јерусалиму служена је поноћна Света Архијерејска Литургија. Свештеним евхаристијским сабрањем началствовао је Високопреосвећени Архиепископ пелски г. Филумен, уз саслужење Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија.

Преосвећеним Архијерејима саслуживало је преко 30 свештеника из Србије, Румуније, Грузије и Русије. Међу бројним верним народом били су и матуранти нишке Богословије Светих Кирила и Методија.

Богослужење, нарочито Света Евхаристија, представља централну тачку поклоничког путовања по Светој Земљи. Тај духовни карактер, потврђен причешћем Светим Тајнама, и то на местима на којима су се збили неки од најзначајнијих догађаја у историји Васељене и божанског Домостроја спасења, разликује поклоничко путовање у Свету Земљу од обичне туристичке посете.

Погледај фото-галерију