DSC 0024

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г. Г. Арсенија, а у сарадњи са Катихетским одбором Православне Епархије нишке, Радио Глас Православне Епархије нишке забележио је Васкршњи сусрет Преосвећеног Владике са ученицима који похађају часове веронауке у нишким основним школама, а која су остварила значајне резултате на такмичењу из Православног катихизиса "Квизирацији за све".

Током сусрета, који је одржан у Владичанском двору у Нишу у среду, 5. маја 2021. године, деца су од Преосећеног Владике Арсенија затражила одговоре на све оне дечије недоумице о вери, животу и раду једног архијереја, а посебно о сећањима на детињство и његово узрастање у вери.

Владика је изразио радост због сусрета са децом, похваливши труд њихових вероучитеља , који се види и у резултатима које деца постижу.

Преосвећени Епископ је истакао да би овакве догађаје требало чешће организовати, а деца су у знак сећања на овај дан добила и пригодне дарове.

ИЗВОР: Радио Глас