011
       У четвртак 12. марта 2020. године Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније обишао је села и мештане који живе на крајњим границама Епархије нишке поред административне линије са Косовом и Метохијом. Преосвећени владика је најпре у селу Косаничка Рача код Куршумлије посетио новопостављеног свештеника Вукоја Ђурића. У Рачи су Његово Преосвештенство поред свештеника дочекале и чланице Кола Српских Сестара из Лесковца, архијерејски намесник косанички протојереј Душко Капларевић парох блачки, пронамесник Славиша Станојевић и јереј Страхиња Ераковић, пароси лесковачки. Благодарећи труду, залагању и помоћи Кола Српских Сестара из Лесковца, најугроженијим мештанима парохије у Косаничкој Рачи уручена је помоћ у храни, хигијени и опреми за бебе.
       Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније је са пратњом посетио село Матарова на врху Радан планине и две породице Кујовић које у овом селу живе. Затим је у селу Мердаре Преосвећени владика обишао новоизграђени храм Светог Николаја Чудотворца, где је дочекан од чланова Одбора за изградњу храма. Из Мердара, Преосвећени владика обишао је многодетну породицу Зувић у селу Саставке, као и породице Стевановић у селу Зебице.
{oziogallery 2171}