ИМЕНДАН ПРЕОСВЕЋЕНОГ ЕПИСКОПА НИШКОГ Г. АРСЕНИЈА

DSC 0383Арсеније

На дан када наша Света Црква прославља Светог Арсенија Сремца, другог архиепископа српског, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету архијерејску Литургију у катедралном храму Силаска Светог Духа на Апостоле у Нишу, уз саслужење Преосвећеног Епископа брегалничког Г. Марка.

На данашњој Литургији саслуживали су и високопреподобни архимандрити Рафаило (Голушин) и Дамаскин (Грабеж), игуман Срефим (Мишић), протојереји-ставрофори Бранислав Цинцаревић, Ненад Микић, Ђорђе Милојковић и Владица Савић, протосинђел Мардарије (Ковачевић), протојереји Миодраг Павловић и Борислав Стаменковић, јереји Иван Штрбачки, Бранислав Кличковић и Ђорђе Мирковић, јеромонах Јефрем (Шекарић), ђакони Немања Ристић и Ђорђе Филиповић и јерођакон Нектарије (Ђурић).

По завршетку Свете Евхаристије и примања Светих и Часних Дарова, Његово Преосвештенство Епископ брегалнички Г. Марко је прочитао молитву над славским кољивом а у славу и част Светог Арсенија Сремца, чије име носи наш Преосвећени владика Арсеније.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније

Његово Преосвештенство Епископ брегалнички Г. Г. Марко