01102017MolepstvijeNovaSkolska

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у Недељу по Воздвижењу Часног Крста, 1.октобра 2017.године, у храму Силаска Св. Духа на Апостоле у Нишу. Након Свете Литургије служено је и најављено Молепствије за почетак нове академске и школске године а поводом чега су међу окупљенима били присутни и декани, универзитетски професори, директори основних и средњих школа, наставници, учитељи и деца са родитељима.
     Богослужење је увеличало појање дечијег хора „Бранко“, предвођени диригентицом г-ђом. Јованом Микић, који Св. муч. Веру, Наду и Љубав и мати им Софију прослављају као своју крсну славу. Овогодишњи колачари били су породица Терзић из Ниша.
     На крају Свете Службе Епископ се речима поздрава и поуке обратио окупљенима.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније

{oziogallery 1531}