cover
Духовски понедељак свечано је прослављен у Епархији нишкој. Његово Преосвештенство епскоп нишки г. Арсеније, служио је свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Пресвете Тројице у Лесковцу. Архипастиру је саслуживало свештенство и свештеномонаштво Лесковца и околине, а светој Литургији присуствовали су градски званичници и велики број верних. Велелепни лесковачки нови храм подигнут је по завршетку Првог светског рата, а осветио га је патријарх Варнава Росић 20. септембра 1931. године, посветивши га Пресветој Тројици. Већ од наредне 1932. године, уведен је обичај да на Духовски понедељак свечана Литија иде улицама града, па се тај обичај задржао до данас. По завршетку свете архијерејске Литургије, Архијереј је са свештенством, монаштвом, војском, представницима власти и бројним вернима  пронео Литију централним градским улицама. Након Литије, у порти храма владика Арсеније је благословио славски колач овогодишњих домаћина Славе. По завршетку свечаног чина, у сали Скупштине града Лесковца владика Арсеније благословио је Славски колач у спомен градске Славе. Свечаном чину присуствовали су поред градоначелника Лесковца и великог броја грађанства и градоначелник Бјељине, побратимљеног града из Републике Српске.
{oziogallery 1719}