SvSavaSabornaПразник Светога Саве, нашег просветитеља, свечано је прослављен широм наше светосавске Цркве. Тако је било и на територији Епархије нишке. Поводом светосавског празника свечано празнично бденије у нишком Саборном храму служио је Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован уз саслужење свештенства катедралног храма.

SvSavaSaborna2На сам дан празника Владика Јован је служио Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму. На почетку Литургије у чин чтеца рукопроизвео је Николу Ераковића, ученика нишке Богословије. На крају службе пререзан је славски колач, а потом је Епископ одржао пригодну беседу.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

У току дана Епископ нишки молитвено је учествовао у неколико светосавских прослава у Граду Нишу. Најпре је посетио Економски факултет нишког Универзитета, а потом и Медицински факултет. У о обе ове високошколске установе Владика Јован је пререзао славски колач и одржао слово поуке сабраним професорима и студентима.

SvSavaEkonomski.

SvSavaMedicinski.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

На крају је посетио Основну школу „Радоје Домановић“ где је поздравио присутне ученике и руководство школе.

RadojeDomanovic.