Као што то обично бива, сваког четвртка у оквиру Библијске школе, многи предавачи богословске провенијенције одржавају предавања у конаку Саборне цркве са темом везаном за Св. Писмо.

LeskovacPredavanjeОвог четвртка, посебна нам је част и радост у Господу била што смо угостили професора Догматике у нишкој Богословији, пречасног јереја др Бобана Димитријевића. Тема предавања која је посебно заокупирала пажњу полазника наше Библиске школе била је "Свето Писмо и Свето Предање у Православној Цркви" где је наш врсан и искусин предавач изнео све врсте релација између Писма и Предања, како унутар православног духовног простора, тако и ван њега.

После инспиративних питања полазника школе и ништа мање занимљивих и квалитетних одговора оца Бобана Димитријевића, старешина Мисионарског Центра "Преподобног Симеона Мироточивог" јереј мр Љубиша Костић, укратко је изнео програм надолазећих "Светосимеонских дана града Лесковца" који се припремају у организацији Мисионарског Центра и Библијске Школе.