''ЧУДЕСНОСТ ЦРКВЕНОГ ПОЈАЊА'', ПРЕДАВАЊЕ ЕПИСКОПА ДР ЈОВАНА

Предавање епископа нишког Господина Јована на тему „Чудесност Црквеног појања“

DSC01614У недељу 11. децембра 2011.године, Његово Преосвештенство епископ нишки  Др Јован, одржао је предавање на тему „ Чудесност Црквеног појања“, у светосавском дому ЦО Ниш. Преосвећени Владика је истанчаним стилом и са надахнућем хронолошки говорио о Химнологији и значају предстојећих празника, осврнувши се на склад и хармонију у Црквеном појању, који прати реч, мелодија и ритам.
Владика је на основу свог богатог богослужбеног и појачког искуства, појаснио слушаоцима педагошки и сотириолошки значај појања и свештених текстова као и битност активног учествовања у Богослужењу.