СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У САБОРНОМ ХРАМУ У НИШУ

DSC 0020У недељу 34. по Духовима 31. јануара 2021. године када молитвено прослављамо Светог Атанасија Великог и Светог Максима Архиепископа српског, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у Саборном храму у Нишу.

Преосвећеном Владики саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, протојереј Миодраг Павловић, протосинђел Нектарије Ђурић, протојереј Владица Савић, протођакон Стеван Кричка и ђакон Ђорђе Филиповић.

Након прочитаног Светог Јеванђеља Преосвећени Владика у својој беседи протумачио је данашње Јеванђељско зачало.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ

Лепоти данашње службе допринело је појање Нишке Црквено-певачке дружине „Бранко.“

Spacer