СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У САБОРНОМ ХРАМУ У НИШУ

DSC 0071
У недељу 30. по Духовима 3. јануара 2021. године када молитвено прослављамо недељу Светих отаца Христових по телу-Оци, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у Саборном храму у Нишу.

Преосвећеном Владики саслуживали су протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, протојереј-ставрофор Ненад Микић, протојереј Миодраг Павловић, протојереј Борислав Стаменковић, протојереј Владица Савић, јереј Дарко Китановић, јеромонах Нектарије Ђурић, протођакон Стеван Кричка и ђакон Ђорђе Филиповић.

Након прочитаног Светог Јеванђеља Преосвећени Владика у својој беседи протумачио је данашње Јеванђељско зачало.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ

Лепоти данашње службе допринело је појање Нишке Црквено-певачке дружине „Бранко.“

По завршетку Свете Евхаристије, Преосвећени Владика је са свештенством поделио пакетиће најмлађим члановима наше Цркве.

Spacer