СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ СВЕТА ТРИ ЈЕРАРХА У БРЗОМ БРОДУ

DSC 0042У храму Света Три Јерарха у Брзом Броду у петак, 12. фебруара 2021. године Свету Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније, на дан када овај храм прославља своје крсно име.

Пресвећеном Владики саслуживали су протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Богословије „Светих Кирила и Методија у Нишу, протојереј-ставрофор Добривоје Митровић, парох нишкобањски, протојереј Миодраг Павловић, архијерејски намесник први нишки, протосинђел Нектарије Ђурић, протонамесник Дејан Милошевић, парох у насељу Никола Тесла, јереј Бобан Миловановић, парох други нишкобањски, јереј Бранислав Тонић, старешина храма у Брзом Броду и протођакон Стеван Кричка.

Након читања Јеванђелског зачала, по благослову Владике Арсенија, беседио је протосинђел Нектарије Ђурић.

ПРОТОСИНЂЕЛ НЕКТАРИЈЕ ЂУРИЋ

У Светој Евхаристији молитвено је учествовао бројни верни народ овог нишког насеља.

Након заамвоне молитве пререзан је славски колач, који је ове године припремио господин Горан Живковић из Ниша.

ИЗВОР:Радио Глас

Spacer