СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ДИМИТРОВГРАДУ

DSC 0062

У уторак, 21. септембра 2021. године, када Света Црква прославља празник Рођења Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у Димитровграду, у храму који на овај дан прославља своју крсну славу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су јереј Душко Видачић, намесник Архијерејског намесништва пиротског, јеромонах Спиридон, сабрат манастира Св. Јована Крститеља у Петрлашу, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Немања Шево.

На крају службе, Преосвећени Владика је освештао славске дарове и пререзао славски колач, а окупљенима на овом евхаристијском сабрању обратио се пригодном беседом.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ

Spacer