СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ЛЕБАНУ

DSC 0015
У суботу 13. јуна 2020. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Усековања главе Светог Јована Крститеља у Лебану.
Његовом Преосвештенству саслуживали су архијерејски намесник јабланички са свештенством јабланичког намесништва, протођакон Стеван Кричка.
Храм је био испуњен верним народом и децом, на Светој Литургији је присуствовао и градоначелник Лебана господин Иван Богдановић.
По завршетку Свте Архијерејске Литургије уследила је литија која је ишла улицама Лебана, после литије Његово Преосвештенство осветио је славске дарове и пререзао славски колач.
Након свега уследио је културно уметнички програм.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ