,,ТРАДИЦИЈА-ПОНОС, ПОРОДИЦА-ТЕМЕЉ"

IMG 1586

У организацији удружења ,,само слога србина спасава" уз сарадњу ЦО Лебане и пароха бошњачких и лебанских одржано је духовно вече ,,ТРАДИЦИЈА-ПОНОС, ПОРОДИЦА-ТЕМЕЉ".

Програм и читање беседа Св. Владике Николаја Велимировића изнео је Доминик Богдановић, о витештву је говорио господин Слађан из Лесковца, традиционалне и духовне песме отпевала је певачка група МИКА из Лебана, а говоре од по 40ак минута на себе су преузели Архијерејски намесник јабланички - протонамесник Далибор Стефановић и старешина Цркве јереј Филип Стевановић.

Било је и гајдаша и гуслара и сви заједно се потрудише да укрепе народ и речи а и песмом.

Аудио запис предавања оца Филипа:

Отац Филип Стевановић