Празник светог апостола Марка у храму светог Пантелејмона у Нишу

DSC06431
На празник св. апостола и јеванђелиста Марка, Његово Преосвештенство Епископ нишки господин Јован служио је Свету архијерејску Литургију у храму св. Пантелејмона у Нишу.
Поред молитвено – литургијског прослављања Марковдана, данашњи дан доноси један значајни јубилеј, а то је прослављање првог освећења храма св. Пантелејмона.
Епископ је стога посетио своју паству и са свештеницима и верним народом који су му саслуживали предводио евхаристијско славље. Након читања Јеванђеља, Владика Јован  надахнуто је  присутнима у својој беседи тумачио јеванђелски одељак, те тако све укрепио гозбом речи.
Након Свете Литургије, начињен је опход око храма, освећен запис а потом и пререзан славски колач.
Вођени молитвеним настројењем као и љубављу, деца предвођена својим вероучитељима извела су пригодан програм.
На самом крају, приређена је трпеза љубави, бригом и старањем управе овог светог храма.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г.ЈОВАН