Свети Симеон Богопримац Крсна слава Верског добротворног старатељства

DSC02629
На празник св. Симеона Богомпримца и пророчице Ане, Његово Преосвештенство Епископ Нишки Господин Јован служио је свету архијерејску Литургију у храму св. Пантелејмона у Нишу. Том приликом саслуживало му је свештенство овога храма, док је верни народ дошао у великом броју да са својим Архијерејем литургијски прослави празник. У току свете Службе, Владика Јован је рукоположио у чин презвитера досадашњег ђакона цркве св. Пантелејмона, господина Ивана Лилића. Празник св. Симеона је уједно и крсна слава Верског-добротворног старатељства при храму св. Пантелејмона, те је Епископ Јован на крају свете Литургије пререзао славски колач.Литургијско славље настављено је и у оквиру пригодне приредбе, коју су организовали професори при верском добротворном старатељству, а љубаљу управе храма приређена је и трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г.ЈОВАН