Литургија у храму Светог Пантелејмона

DetinjciУ двадесет осму недељу по Духовдану, на празник Детињаца, Његово Преосваштенство Епископ нишки Господин Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у храму св. Пантелејмона у Нишу. Том приликом саслуживало му је свештенство храма, као и осталих нишких цркава. Након читања Светог Јеванђеља, Владика Јован поучио је све присутне својом отачком и мудром речју, тумачећи, као Учитељ Цркве Божије, еванђелске речи. По завршетку Свете Службе, у просторијама црквеног дома, у порти храма, одржан је пригодан програм, који су извела светосавска деца. Владика Јован је њима, као најчистијим сасудима Божијим, дао свој Архипастирски благослов. После пригодног програма, љубављу управе храма, одржана је и трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован