Свечана академија у пантелејској цркви

-svecana-akademija-pantelejska-crkva

У недељу, 27. 07. 2014 у храму Светог Пантелејмона у Нишу одржана је свечана академија поводом обележавања јубиларне 900. годишњице од рођења Светог Симеона Мироточивог 825. годишњице сусрета великог жупана Стефана немање и немачког цара Фридриха I Барбаросе.

Свечану академију отворио је његово Преосвештенство епископ Нишки господин Јован, обраћајући се том приликом окупљенима надахнутом беседом, богословски и историјски скицирајући преславни лик Св. Симеона Мироточивог, говорећи при том о значају Св. Симеона за наш, православни српски народ.
Академију је уприличио и наступ мушког хора „ Кир Стефан Србин“, као и друга културна извођења. Академији је присуствовало нишко свештенство, управа општине Пантелеј, као и, у великом броју, окупљени верни народ.

Његово преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован