Свети великомученик и исцелитељ Пантелејмон

На дан када се наша Црква молитвено сећа светог великомученика и исцелитеља Пантелејмона, Епископ нишки Г.Јован служио је свету Литургију у храму посвећеном поменутом угоднику Божијем у нишком насељу Пантелеј.
Епископу су саслужвали многобројни свештеници и ђакони нишких намесништава као и верни народ који се сабрао на молитвено прослављање.

PantelejДанашње богослужење својом песмом увеличао је новоосновани хор ,,Кир Стефан Србин,,
Након свете Литургије Епископ је поучио сабрани народ Божији, говорећи о овом великом светитељу, а потом пререзао славски колач.
Испред храма приређен је пригодан програм, а у просторијама црквене општине приређена је трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован