Недеља по Божићу - Богоотаца

У прву недељу по рођењу Христовом, коју је наша света Црква посветила успомени светих Богоотаца, најближих Христових сродника по телу, у којој се помињу и славе цар Давид помазаник Господњи, праведни Јосиф заручник Пресвете Богородице, свети Јаков (брат Господњи) први епископ Јерусалимски и свети младенци витлејемски, Његово Преосвештенство eпископ нишки Г. др Јован служио је Свету Литургију у цркви Успења Пресвете Богородице у нишком насељу Доња Врежина коју је 1926. године осветио тадашњи епископ нишки Доситеј, а касније и митрополит загребачки, светитељ-исповедник наше Цркве, чији се спомен слави, сутра, 13. Јануара.

DonjaVrezinaПре почетка Свете Литургије у чин чтеца рукопроизведен је г. Марко Кнежевић, службеник централног магацина. Епископу су салуживао архијерејски намесник трећи нишки протонамесник Немања Тешић, братство храма, презвитер Дејан Арсић, службеник ЕУО-ра, протођакон Игор Давидовић и ђакон Душко Видачић.

После прочитаног Јеванђеља Владика је поучио народ. Светој Литургији је присуствовао и председник општине Пантелеј г. Срђан Савић са сарадницима.

Након Свете Литургије у сали поред храма приређена је трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован