DSC 0910

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г.Г. Арсенија, а на позив Његовог Високопреосвештенства Митрополита Сереса и Северне Грчке Г.Г. Теодопулоса, хор цркве Светог великомученика Прокопија у Прокупљу учествовао је на међународном фестивалу хорова од 14 до 17 децембра ове године у грчком граду Сересу. Сам фестивал је трајао седам дана на коме се грчкој публици представило поред нашег 30 хорова Грчке и један бугарски.

Хор цркве Светог Прокопија наступио је у недељу 16. децембра под диригентском палицом г. Ивана Стојановића и освојио многе симпатије остваривши запажен успех као и похвалу самог сереског Митрополита.

Учествовањем на овом великом фестивалу, хор Светог Прокопија у Прокупљу, успешно је представио не само своју Цркву већ и Епархију нишку као и целу српску Цркву. Успостављен је добар контакт како на црквеном тако и на нивоу градова Сереса и Прокупља који су у фази побратимљења.
Хор је наишао на велико гостопримство и љубав браће Грка а треба напоменути да је путовање помогао град Прокупље.
{oziogallery 1844}