DSC 0048ЅЅЅЅЅЅЅЅЅЅ
Уочи празника Светог великомученика Прокопија, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније служио је празнично бденије у храму посвећеном овом богоугодном светитељу у Прокупљу, уз саслуживање протојереја-ставрофора Слободана Петровића, протосинђела Серафима (Живковића), протојереја Николе Илића, јеромонаха Јефрема (Шекарића), јерођакона Нектарија (Ђурића) и ђакона Ђорђа Филиповића. Након бденија уследила је свечана Литија улицама града у којој су поред Преосвећеног Владике и свештенства узели и градоначелник Прокупља г. Александар Симоновић, представници војске и полиције Србије, велики број Културно- уметничких друштава, црквени хор из Прокупља и мноштво верног народа.

Након свечане литије, у част Светог Прокопија, заштитника града Прокупља, у Дому културе је одржана Прокоповданска академија. Академији су присуствовали Епископ нишки Г. Г. Арсеније, добитник признања са именом Светог Прокопија, г. Милорад Вељовић, саветник председника Републике Србије, Никола Ерић, саветник за спољну политику премијера Србије, начелник Топличког управног округа, свештенство, представници општине, округа, војске и полиције и бројни грађани.
Председник Општине Прокупље Александар Симоновић уручио је овом приликом специјално признање Преосвећеном Епископу нишком Г.Г. Арсенију уз захвалност због изузетно добре сарадње коју има са представницима Црквене општине Прокупље и са Владиком лично.
{oziogallery 1748}