Света архијерејска Литургија на Васкршњи понедељак у Лесковцу

DSC 0064

У старој цркви Оџаклији у Лесковцу, посвећеној Рођењу Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ нишки началствовао је Светом архијерејском Литургијом на Васкршњи понедељак, 29. априла 2019. године.
Преосвећеном Владики је саслуживало братство Храма Рођења Пресвете Богородице и свештенство из Лесковца.

Пре почетка Литургије у чин чтеца рукопроизведени су господин Марко Николић и господин Божидар Станојевић из Лесковца.

Лепоти Евхаристијског сабрања допринело је појање црквеног хора "Бранко" из Лесковца и велики број верног народа, посебно деце, који је приступио Светој Чаши.

Уз радосни поздрав "Христос Воскресе" и отпоздрава верних "Ваистину Воскресе", Владика нишки Арсеније прознео је беседу о Васкрсењу Господњем у којој је окупљенима пожелео срећан и благословен Празник победе Живота над смрћу.

Након Свете Литургије вероучитељи са децом која похађају часове верске наставе у Лесковцу и црквени хор "Бранко" из овог града, извели су приредбу у Храму Рођења Пресвете Богородице.

У наставку текста можете чути надахнуту беседу Преосвећеног Владике у целини.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније