Педесетница у Лесковцу

leskovac01Други дан Духова свечано је прослављен у граду Лесковцу. Поводом градске славе и славе лесковачке Саборне цркве, Епископ нишки Господин Јован уз саслужење лесковачких свештенослужитеља служио је свету Аргијерејску Литургију, на којој је даром Духа Светога презвитерског чина удостојен ђакон Саша Станимировић.

leskovac02

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован

Епископ је предводио градску литију, а резањем Славског Колача у порти храма и у просторијама скупштине града принео пред наднебесни Жртвеник Свесветеој и Живоначалној Тројици, молитве за васцели род христијански.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован