krupacУ суботу 21.новембра Црква је молитвено прославила Аранђеловдан. Следујући томе, верници који за свог заступника имају Светог Арханђела Михаила, окупили су се у храму Преноса моштију Светог Николе у Крупцу да се сви заједно помоле Богу. Од раног јутра народ је пристизао доносећи славске колаче. Црква је полако била испуњена, што би требало да буде подстрек да се парохија буди. Служба је протекла у свечаном молитвеном расположењу, у реду и тишини. Пригодном беседом,свештеник се обратио народу. Било је и причасника, углавном деце. На послетку су пресечени славски колачи а верници су полако отишли кућама да са породицама прославе славу. Нека их Свети Архангел Михаило сачува у све дане живота. Амин!