Петровдан

На празник Светих апостола Петра и Павла његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Јован служио је Свету архијерејску Литургију у Јелашници,поводом храмовне славе.
Светим тајнама Христовим , на Светој Служби, приступили су сви верни који су се у претходном периоду постом и молитвом припремали за сједињење са Богом, кроз благословено време апостолскога поста.
JelasnicaНакон Свете Службе, учињен је опход око Светога храма, а Епископ је потом благословио и осветио новоподигнути парохијски дом.
На крају Свете Литургије, Владика је пререзао славски колач, и поздравио све верне пригодном беседом.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

Парохијског свештеника, јереја Александра Лукића, Епископ је одликовао чином протонамесника.
У порти храма приређен је пригодан програм а трепеза љубави настављена је у просторијама Црквене општине.