Света архијерејска Литургија у Храму Светог Цара Константина и Царице Јелене на дан Светог Нектарија Егинског

DSC 0165konstantin

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније началстовао је Светом архијерејском Литургијом у храму Светог цара Константина и царице Јелене у Нишу, на празник Светог Нектарија Егинског, уз саслужење протојереја Игора Давидовића, клирика британско-скандинавске Епархије, братства овог храма и јерођакона Нектарија (Ђурића).

Епископа нишког је у храму дочекао бројни верни народ, а Свету архијерејску Литургију красило је и прелепо појање хора "Жива вода".

Током свечаног славског чина Преосвећени Владика нишки пресекао је славски колач у част Светог Нектарија Егинског, светитеља чије се честице светих моштију налазе у храму већ трећу годину.

Епископ је на крају произнео посебно надахнуту беседу у којој је рекао да нам Свети Нектарије Егински обзнањује да светитеља има и у нашем времену, а не само у нама далекој прошлости, а овај светитељ који се упокојио у Господу не тако давне 1920. године, управо то и јесте. Владика нишки је рекао и да нас живот, а посебно страдање овог светитеља учи и да су Божански Закони изнад нашег, земаљског.

На крају беседе Владика се захвалио свима који су помогли да се овај храм подигне и изразио наду да ће након 20 година од постављања камена темељца, он бити и завршен.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније

За показану љубав и несебичну помоћ приликом изградње Храма Светог цара Константина и царице Јелене, Преосвећени Епископ нишки Г.Г. Арсеније уручио је грамате госпођи Дивни Златковић из Ниша, господину др Небојши Станковићу из Ниша и господину Небојши Николићу из Приштине.