ПРОСЛАВА ПРЕПОДОБНЕ МАТИ ПАРАСКЕВЕ У МАНАСТИРУ СВЕТЕ ПЕТКЕ КОД ОСТРОВИЦЕ

SvParaskevaOstrovicaСкромна црква Свете Петке код Островице била је претесна да прими све жедне да се напоје са Извора живоносног на Светој Литургији која је служена на дан ове светитељке, у понедељак 27. 10. 2014.

Свету Литургију је служио протонамесник Борислав Стаменковић из Ниша уз саслужење јереја Бобана Миловановића, пароха нишкобањског и јереја Живка Миловића из храма Светог Цара Константина и Царице Јелене из Ниша.

У Литургијском сабрању учествовало је више од две стотине људи, а Свете Тајне је примило педесетак верника.

Надахнутом беседом о значајном положају жене у Цркви, отац Бобан је благословио и поучио верни народ, а након свете Литургије ношена је Литија и пресечен славски колач испред храма.

Окупљеном народу уприличена је богата славска трпеза, а високопречасни јереј Живко Миловић се поучитељно обратио свечарима беседом о Светом Крштењу и Евхаристији, будући да је током Свете Литургије обављена и Света Тајна Крштења.

Била нам је част да између осталих угостимо и пријатеље овог манастира, а посебно господина Владана Васића, председника општине Пирот, те многе добротворе братства Свете Петке. Наредног дана, угостили смо и професоре и ученике из Краљевине Данске који су били у пратњи својих колега и ученика Правно-пословне школе из Ниша. Драги гости су били очарани топлим пријемом којим су дочекани и уз захвалност управи манастира упутили своје поздраве Архидомаћину ове Епархије Његовом Преосвештенству Г. Г. проф. др Јовану.